Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Pilne informacje dla wszystkich uczniów i rodziców. Minister edukacji nagle zabrał głos

13.01
0

Minister edukacji Przemysław Czarnek nagle zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Wiadomo już, kiedy starsze roczniki mogą powrócić do nauczania stajonarnego.Zgodnie z najnowszą decyzją rządu, od poniedziałku 18 stycznia do szkół podstawowych wracają uczniowie klas I-III. Cała reszta uczniów póki co zostaje w domach. Dziś minister edukacji Przemysław Czarnek zdradził, kiedy i oni będą mogli zakończyć nauczanie zdalne. Jak powiedział, wszystko zależy od dalszego rozwoju epidemii w kraju.

Minister zapewnia, że jeżeli nie będzie się zwiększała liczba zakażeń, a tym samym w Polsce nie dojdzie do trzeciej fali epidemii koronawirusa, to już w lutym można się spodziewać - choćby tymczasowo w systemie hybrydowym - nauczania stacjonarnego dla uczniów klas VIII i klas maturalnych, którzy najbardziej potrzebują solidnego przekazywania wiedzy ze względu na czekające ich egzaminy.

W dalszej kolejności do szkół wrócą kolejne grupy wiekowe. - Będziemy hybrydowo próbowali puszczać do szkół pozostałe roczniki szkolne na zasadzie takiej, żeby nie było tłoku w szkole, by transmisja wirusa była na najniższym poziomie - zapewnia Przemysław Czarnek.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności