Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Dotyczy to każdego, kto ma kredyt w Polsce. Nagła decyzja, nie ma odwrotu

13.01
0

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych w Polsce. To właśnie m.in. od tego zależy wysokość rat naszych kredytów.Większość kredytów w Polsce składa się z części kapitałowej (spłacamy, to co faktycznie pożyczyliśmy) oraz odsetkowej opartej najczęściej na wskaźnikach powiązanych ze stopami procentowymi Narodowego Banku Polskiego, które powiększone są o marżę banku, czyli jego faktyczny zarobek.

Nie raz w historii różnych państw zdarzało się, że wraz z nagłą podwyżką stóp procentowych przez bank centralny kredyty rosły o kilkadziesiąt procent lub nawet kilkukrotnie. W Polsce o wysokości stóp decyduje Rada Polityki Pieniężnej, a ich wysokość jest rekordowo niska na przestrzeni lat.

Dziś RPP poinformowała, że stopy procentowe NBP pozostawia na niezmienionym, a więc bardzo niskim poziomie. To z pewnością dobra informacja dla wszystkich kredytobiorców, a dużo gorsza dla posiadaczy lokat, którzy muszą mierzyć się z wyjątkowo niskim oprocentowaniem swoich oszczędności.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności