Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Profesor Simon mówi całą prawdę o epidemii i zdradza, co stanie się już wkrótce. Złe wieści

14.01
1

Profesor Krzysztof Simon przestrzega przed tym, co może stać się już wkrótce. Niestety, prognozy nie są optymistyczne, ale jest też światełko w tunelu.

fot. WrocLife.pl/YouTube

Już ponad rok czasu doświadczamy epidemii wirusa dotąd nieznanego, jakim jest COVID-19. Wpłynęła ona na zmianę życia każdego człowieka na ziemi. Zmusiła do życia w czasie lockdownów i wszechobowiązujących obostrzeń.

Państwa radzą sobie w różny sposób, lecz dla wszystkich pojawiły się problemy z którymi walka jest próbą. Skutki i efekty działań widoczne będą za wiele lat.

Wraz z pojawieniem się pierwszych zachorowań na COVID-19 nie przypuszczaliśmy, że będziemy doświadczać kolejnych fal zachorowań. Cieszyliśmy się gdy wraz z nadejściem lata mogliśmy odetchnąć świeżym powietrzem i to dosłownie. Teraz jednak przed nami jawi się czarny scenariusz widma trzeciej fali, która w niektórych państwach już zbiera żniwo.

- Przed nami widmo trzeciej fali epidemii - powtarza od kilku tygodni minister zdrowia Adam Niedzielski.

Padają tym samym pytania kiedy możemy się jej spodziewać i jak dotkliwie odciśnie ona swój ślad na naszym zdrowiu i naszej gospodarce, która już teraz sobie nie radzi. Na te pytania podjął próbę odpowiedzi profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziały zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej. Jest on lekarzem walczącym z COVID-19 na pierwszej linii frontu.

- To szalenie trudne pytanie. Epidemia ma swoje zwroty i upadki - mówi profesor Simon. - Zawsze się zaostrza w okresie jesienno-zimowym, o czym nie wiedziała poprzednia ekipa ministerstwa zdrowia. Dziwne, bo wszyscy wiedzieli - dodaje. - Teraz niewątpliwie zaostrzy się w okresie wiosennym. Temu sprzyja klimat.

Czy możemy szukać pomimo tego jakiegoś światełka w tunelu? Okazuje się, że tak. - Oficjalnie w Polsce zakaziło się milion osób, w rzeczywistości liczymy że jest to pięć do ośmiu razy więcej. Do tego rozpoczynamy szczepienia. A więc liczba osób, które potencjalnie mogą się zakazić i przenosić zakażenie jest mniejsza. Te liczby nie będą więc już takie dramatyczne - zauważa wrocławski lekarz.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

ExtraFakty.pl14.01

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności