Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Morawiecki nagle zabrał głos i zdradza, co planuje rząd. Nasza wolność jest zagrożona!

14.01
0

Premier Morawiecki poinformował, że rząd pracuje nad pewnymi rozwiązaniami dotyczącymi wolności słowa w sieci. Skąd taki ruch władzy i na czym ma polegać?Premier Mateusz Morawiecki znany jest z wypowiedzi niekiedy dość wstrząsających i nieoczekiwanych. Ostatnio premier opowiadał o wolności i o tym jak ta wartość była i jest szanowana w jego rodzinie.

- Urodziłem się i wychowałem wśród ludzi, dla których wolność była najcenniejszą wartością. W Polsce jesteśmy tak bardzo przywiązani do wolności, bo wiemy jak to jest, kiedy ktoś próbuje nam ją ograniczyć - powiedział Morawiecki.

W swojej wypowiedzi premier odniósł się do czasów, w których skrupulatnie i na każdym kroków Polaków obowiązywała cenzura. Ograniczała ona bowiem nie tylko naszą wolność wypowiedzi ustnej bądź pisemnej. Było to przede wszystkim zabranie wolności myśli i narzucenie własnych idei. To właśnie te wydarzenia są zdaniem premiera przyczyną naszej ostrożności kiedy ktoś chce ponownie graniczyć naszą swobodę.

- Jednym z synonimów wolności zawsze był dla nas Internet ? mówi dalej. Jak słusznie zauważa, Internet stanowił jeden z symboli demokracji i wolności wypowiedzi, co ważniejsze zupełnie anonimowo. Morawiecki nie pomija również negatywnych aspektów Internetu.

- Ostatnio coraz częściej mamy do czynienia z praktykami, które ? wydawałoby się - odeszły już do przeszłości. Cenzurowanie wolnego słowa, domena totalitarnych i autorytarnych reżimów, powraca dziś w formie nowego, komercyjnego mechanizmu zwalczania tych, którzy myślą inaczej ? mówi premier.

W dalszej części wypowiedzi wyraźnie podkreśla, ze nie możemy pozwolić na to aby ograniczano naszą swobodę wypowiedzi tak jak robią to państwa totalitarne. Nie możemy pozwolić sobie odebrać możliwości podejmowania decyzji. Morawiecki nie popuszcza także właścicielom portali społecznościowych i - jak zapowiada - rząd podejmie działania w tym zakresie.

- Zrobimy wszystko, by określić ramy funkcjonowania Facebooka, Twittera, Instagrama i innych podobnych platform. Media społecznościowe mają służyć nam ? kończy swą wypowiedź Morawiecki.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności