Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Zmiany w 500 plus, ważny komunikat. Koniecznie przeczytajcie!

13.01
0

Wiemy, jak zmienia się sposób wypłaty środków w ramach rządowego programu "Rodzina 500 plus". Nie wszyscy o tym wiedza.Sztandarowy program polskiego rządu pod nazwą "Rodzina 500 plus" miał za zadanie zwiększyć dzietność wśród społeczeństwa. Tak się jednak nie stało, jak planowała partia Prawo i Sprawiedliwość. Pieniądze na ten socjalny program pochodzą z danin Polaków płaconych do państwa. Po drodze przechodzą i są uszczuplane przez armię urzędników, która musi mieć na wypłaty, stanowiska, biura, komputery i tak dalej. Nic nie jest za darmo. Państwo przecież nie daje swoich pieniędzy, bo ma pieniądze sowich obywateli.

Mimo to, Polacy wydają się być szczęśliwi z powodu otrzymywania 500 złotych na każde dziecko. Płacą gigantyczne podatki i niezależnie od statusu majątkowego, świadczenie należy się dla każdego rodzica osoby nieletniej, czyli płaconego co miesiąc do momentu ukończenia osiemnastu lat. Warto pamiętać, że w tym roku powiła się duża zmiana dla świadczenioborców.

Bo nie latem, a już od lutego ruszy nabór wniosków na pieniądze. Ośrodki pomocy społecznej z tej okazji zachęcają do składania ich przez Internet. Dzięki temu ma być szybciej, sprawniej i przede wszystkim bezpieczniej, bo w dobie epidemii koronawirusa powinniśmy unikać kontaktów międzyludzkich. Taka forma jest sugerowana przynajmniej w lutym i marcu.

Natomiast już w kwietniu będzie można składać omawiane w nioski w tradycyjny sposób, czyli na papierze za pośrednictwem operatora pocztowego lub osobiście w danym urzędzie pomocy społecznej. Zmiana ma związek z wprowadzeniem rocznego okresu świadczeniowego, który będzie trwał od 1 czerwca tego roku aż do 31 maja 2022 roku.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności