Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Na to czekają miliony Polaków. Wicepremier podaje termin, co na to Polacy?

14.01
0

Wicepremier i minister Jarosław Gowin wypowiedział się na temat możliwości polepszenia losu niektórych firm. Jednak dla części z nich nie ma dobrych prognoz.Epidemia koronawirusa mocno dała się we znaki przedsiębiorcom oraz ich pracownikom. Płacą podatki, a wielu z nich nie może prowadzić działalności gospodarczej. Cierpią na tym całe rodziny oraz ogólnie ujmując - światowa i lokalna gospodarka w wielu państwach. Do tego pojawiają się problemy wynikające często z powodu braku kontaktu z innymi ludźmi. Ludzie są zamknięci i nie powinni nigdzie wychodzić. Nie mają zbytnio i tak wyboru.

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin mówił w radiu TOK FM o pomocy dla przedsiębiorców, którzy najbardziej są dotknięci obostrzeniami związanymi z epidemią. - W przyszłym tygodniu ogłosimy dodatkową listę kodów działalności gospodarczej, które będą objęte tarczą finansową. Również zostaną dołączone do wcześniejszej tarczy branżowej - poinformował.

Warto pamiętać, że aktualne zapisy prawa mówią o pomocy dla ponad czterdziestu różnych branż. Wicepremier uważa, że będzie rekomendował o powiększenie jej o kilka dodatkowych form. Nie zdradził jednak, o jakie chodzi.

Co ciekawe, zapowiedział również możliwość otwarcia galerii handlowych od przyszłego miesiąca. Odetchnie przez to handel detaliczny oraz konsumenci. - Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeśli w Polsce na dużą skalę nie da o sobie znać nowa mutacja koronawirusa, która jest dużo bardziej zaraźliwa, to moim zdaniem od 1 lutego powinniśmy w 100 procentach otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe - wyjawił Gowin.

Niestety, nie ma dobrych wieści dla tych, którzy najbardziej ucierpieli przez ogłoszone restrykcje, a więc przedstawicieli gastronomii czy hoteli. Zaapelował przy tym o uzbrojenie się w cierpliwość.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności