Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Nagła zmiana w sprawie uciążliwego zakazu. Nowe prawo weszło już w życie. Jest decyzja rządu

14.01
1

Polski rząd poprzez brak dalszej decyzji, de facto zniósł uciążliwy zakaz, który doskwierał wielu osobom.Koronawirus sparaliżował wiele sektorów. Przez epidemię nie funkcjonują tak jak dawniej restauracje, puby, siłownie, kluby fitness oraz wiele innych gałęzi gospodarki. Niestety, problemem są też relacje międzyludzkie. Część krajów zakazała lotów w obawie przed zagrożeniem zakażeniami.

Dotyka to nie tylko branżę lotniczą, ale także całe rodziny. Często nie mogą spotkać się z bliskim z powodu tak drakońskich ograniczeń, a w wielu przypadkach podróż drogą lądową czy morską nie wchodzi w grę przez czas, odległość oraz ze względów finansowych.

Jak się dowiedzieliśmy, polski rząd nie przedłużył zakazu, który obowiązywał do 13 stycznia tego roku. Nie jest planowane też opracowanie nowego dokumentu w postaci rozporządzenia. Dotyczy to lotów pomiędzy Polską, Wielką Brytanią i Irlandią Północną. Są to popularne kierunku wśród wielu Polaków. Jeżeli nasi obywatele lub tamtejsi turyści zechcą odwiedzić Polskę, wystarczy przejść tylko dziesięciodniową kwarantannę.

Co warto wspomnieć, losy dalszych połączeń lotniczych to już kwestia należąca wyłącznie do samych przewoźników. Pytanie tylko czy wrócą tanie loty, które tak bardzo były popularne wśród wielu osób. Dzięki nim rodziny znowu, choćby na chwilę, będą mogły się połączyć ze sobą w tych trudnych i smutnych czasach.

Miejmy też nadzieję, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie i dawniej działające bez obostrzeń sektory będą mogły wznowić działalność. Często tak bardzo wżyły się w tkankę społeczną, że trudno wyobrazić sobie świat czy naszą okolicę bez ich istnienia. Tak samo jak więź z bliskimi, tak mocno zachwiana przez pandemię.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

M. Kiwiec14.01

Oczywiscie rzad dba tylko o lilnie lotnicze bo z tego maja pieniadze. Gdzie pojada podatki?. Oczywiscie na remont zdewastowanych posesji, samochodow itp. Nie obchodzi ich los czlowieka tylko doic nas . To jest gorsze od Stany wojennego. Nie mieszkam w Polsce I na szczescie bo tam jest oboz koncentracyjny dla narodu. Taka piekna Polska I nie na po co wracac!.????????????

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności