Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Ogromny wybuch w polskim mieście. Nie żyje jedna osoba, druga jest ranna. Duża akcja służb

14.01
0

W jednym z polskich zakładów doszło do wybuchu. Zginęła jedna osoba, a druga jest ranna.Nikt nie spodziewał się tego, co się stało. Śmierć przyszła nagle, brutalnie, zabierając życie mężczyzny. Cierpią zarówno jego bliscy, jak i współpracownicy. Niewyobrażalna strata, na wyjaśnienie której trzeba będzie jeszcze poczekać, bo liczą się ustalenia śledczych.

Tragedia miała miejsce w Bieruniu na terenie jednego z zakładów produkujących materiały wybuchowe. Do zdarzenia doszło dziś około godziny 11. Siła eksplozji była ogromna. Wstrząs było czuć nawet w okolicznych miejscowościach.

Zakład znajduje się pod specjalnym nadzorem. Służby doskonale wiedziały, że w takich miejscach zawsze jest podwyższone ryzyko. Dlatego na miejsce skierowano aż osiemnaście zastępów straży pożarnej. Po drodze podjęto jednak decyzję o cofnięciu niektórych z nich.

Okazało się, że były to rutynowe prace przy unieszkodliwianiu odpadów. Dwaj mężczyźni zajmowali się tym w ramach swoich obowiązków służbowych. Niestety, doszło do wybuchu. Zginął 49-letni mężczyzna, który za kilka miesięcy mógłby obchodzić swoje 50. urodziny. Za sobą miał 35-letni staż pracy. Drugi poszkodowany to 36-letni mężczyzna. Z obrażeniami trafił do jednego ze szpitali.

Na szczęście nie ma informacji o jakichkolwiek poszkodowanych kolejnych osobach czy uszkodzonych okolicznych budynkach, których kondycja mogła zostać nadszarpnięta z powodu zdarzenia. Obecnie policja ustala okoliczności zdarzenia. Oby stało się to jak najszybciej, bo wiele ludzi chce poznać odpowiedzi na temat tego, co dokładnie i przede wszystkim dlaczego się stało. Jedna osoba straciła bowiem życie, a druga jest ranna.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności