Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Czarne chmury nad Morawieckim. Padł termin, Kaczyński szykuje się do ogromnej zmiany

26.01
0

Czy już wkrótce Mateusz Morawiecki przestanie kierować polskim rządem? Znamy szczegóły! To nie są dobre informacje dla tego polityka. Wszystko zależy od woli Jarosława Kaczyńskiego. Czym podpadł Morawiecki?Pochodzący z Wrocławia 52-letni Mateusz Morawiecki jest szefem polskiego rządu od 2017 roku. Polityk od lat znajduje się w czołówce ludzi ze świata publicznego z największym zaufaniem społecznym.

Teraz pojawiają się nieoficjalne informacje dotyczące jego przyszłości. Sensacyjne informacje w tej sprawie podała "Gazeta Wyborcza. Ze źródeł tej gazety wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier Jarosław Kaczyński poważnie myśli o wymianie premiera.

Już wcześniej zapadła decyzja, że Morawiecki przestanie kierować rządem już pod koniec marca tego roku, ale później plany uległy zmianie. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie z rządu ma odejść Morawiecki. Skąd pomysł na jego wymianę? Chodzi o spadające sondaże PiS-u.

Problemów ugrupowania rządzącego nie poprawiają komplikacje związane z pandemią koronawirusa, w tym trwające zamrożenie gospodarki i trwający bunt społeczny.

Decyzji w sprawie politycznej przyszłości Mateusza Morawieckiego możemy się więc spodziewać już w najbliższych miesiącach, ale będą one zależne od wyników sondaży i przede wszystkim... woli Jarosława Kaczyńskiego. Kto mógłby zostać nowym premierem? W tym kontekście pojawiają się dwa nazwiska - samego Kaczyńskiego oraz prezesa koncernu Orlen Daniela Obajtka.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności