Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Bardzo złe wieści dla PiS-u i Kaczyńskiego. Ogromne zagrożenie, ujawniono szczegóły

26.01
2

Znamy jeden z najnowszych sondaży poparcia partii politycznych. Koszulka lidera nikogo nie dziwi, ale PiS może mieć groźnego rywala.Prawo i Sprawiedliwość to partia-matka Zjednoczonej Prawicy, rządzącej Polską. Wiadomym jest, że mają większość w sejmie, swojego prezydenta i swój rząd. Sondaże były dotąd łaskawe dla rządów. Widać to szczególnie w czasach, gdy wielu Polaków narzeka na władze przez wysokie podatki czy obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Do tego należy doliczyć co chwilę pojawiające się afery.

Najnowszy sondaż opracowała firma United Survays na zlecenie RM FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Wynika z niego, że Prawo i Sprawiedliwość nadal dzierży palmę pierwszeństwa, jednak nie jest kolorowo dla zdobywców pierwszego miejsca. PiS zaczął bowiem tracić w notowaniach i ma obecnie 32,5 procent poparcia.

Drugie miejsce przypadło Platformie Obywatelskiej, a procentowo cieszą się 21 punktami poparcia. Trzecie miejsce na podium należy natomiast do ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni, cieszące się 16-procentowym zaufaniem wśród społeczeństwa.

Potem znalazła się Lewica z 10-procentowym poparciem, natomiast poza sejmem znalazłyby się dziś dwa ugrupowania. Są to Konfederacja (4,6%) i PSL-Koalicja Polska (3,6%).

Na pewno takie statystyki obecnie nie są w smak prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nadal może dziwić największe poparcie wśród Polaków, zwłaszcza jeśli zsumujemy ciągłe wpadki i afery jego rządu.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Stan27.01

Ugrupowanie które ma 1 senatora, 2 posłanki jest sztucznie pompowane aby posiać ferment i wmówić jaki wspaniały jest twór PO-BIS jako 3 (Palikot, Petru a teraz HOLOWNIA).

Zgłoś
Stan27.01

Ugrupowanie które ma 1 senatora, 2 posłanki jest sztucznie pompowane aby posiać ferment i wmówić jaki wspaniały jest twór PO-BIS jako 3 (Palikot, Petru a teraz HOLOWNIA).

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności