Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Rzecznik rządu z pilnym komunikatem dla wszystkich Polaków. Na to wszyscy czekają

27.01
0

Co dalej z obowiązującymi obostrzeniami w Polsce? Na ten temat wypowiedział się rzecznik rządu Piotr Muller.Obowiązujące w chwili obecnej obostrzenia zostały ustalone już przed świętami i weszły w życie z dniem 28 grudnia 2020 roku. Początkowo zostały ustalone do końca ferii zimowych a więc do 17 stycznia, jednak sytuacja pandemiczna zmusiła do przedłużenia panujących restrykcji do 31 stycznia.

Wczoraj wszyscy czekali na ogłoszenie nowych obostrzeń, które miały by obowiązywać od początku lutego. Rzecznik rządu Piotr Müller był gościem programu "Graffiti" emitowanego na antenie Polsat News. Odpowiadał on na pytania o nowe restrykcje i możliwą datę ich ogłoszenia.

Rzecznik w rozmowie z Marcinem Fijołkiem potwierdził, ze jeszcze przed weekendem zostaną podane wszystkie informacje dotyczące obostrzeń w najbliższej przyszłości. Dodaje, ze według jego opinii nie będzie na pewno zaostrzenia restrykcji.

- Otwarcie galerii handlowych czy częściowe działanie hoteli wydaje się dość oczywiste, jeśli miałby być podejmowane decyzje w sprawie luzowania obostrzeń ? powiedział rzecznik. Na pytanie o źródła na podstawie których podejmowane są decyzje obostrzeń rzecznik przywołuje prestiżowy dziennik.

- Bazujemy m.in. na badaniach z prestiżowego czasopisma naukowego "Nature" oraz rekomendacjach rady medycznej czy profesorów epidemiologów ? mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Pojawiły się również pomysły na powstanie tzw. paszportu szczepionkowego. Rzecznik rządu zapytany został o stanowisko rządzących w tej kwestii.

- Na tę chwilę nie ma jednolitego stanowiska rządu w tym zakresie. Różne przesłanki przemawiają za i przeciw. Miejmy nadzieję, że takie rozwiązanie nie będzie potrzebne - wyjaśnił rzecznik rządu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności