Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Kaczyński w tarapatach. Jeszcze nikt mu tego nie zrobił! Odważny ruch

27.01
0

Jarosław Kaczyński może być w bardzo poważnych tarapatach. Były wicepremier Roman Giertych zapowiada, co go czeka!Roman Giertych udzielił wywiadu w programie "Onet Rano" i opowiedział o swoich najbliższych planach i zamiarach wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że Giertych został zatrzymany w październiku ubiegłego roku pod zarzutem wyprowadzenia i przywłaszczenia około 92 mln zł ze spółki Polnord.

Poznański sąd po rozpatrzeniu sprawy uchylił zaskarżenie wniesione przeciwko Romanowi Giertychowi. Uznał on bowiem, ze jego zatrzymanie było nielegalne i przede wszystkim nieuzasadnione. O podjęcie takiej decyzji walczył cały sztab pełnomocników Giertycha, którzy decyzję prokuratury o zatrzymaniu zaskarżyli.

- To jak ja się czuje, ma mniejsze znaczenie. Ważniejsza jest ocena tej sytuacji dokonana przez sądy i Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeżeli sądy stwierdzają, że nielegalnie mnie przeszukano, pozbawiono wolności i nielegalnie chciano mi postawić zarzut, który zdaniem sądu, prokuratura oparła na domysłach, a nie dowodach, to każdy może sobie samemu wyrobić ocenę tej sytuacji - mówił Roman Giertych.

Giertych zaznacza również, że cała sytuacja z jego zatrzymaniem i oskarżeniem ma charakter nie tyle polityczn,y co również osobisty.

- Będę domagał się odszkodowania. Zapowiedziałem, że przeznaczę te pieniądze na cele społeczne i dopilnuję, żeby w trybie przewidzianym w kodeksie postępowania karnego, zwróciły pieniądze do Skarbu Państwa osoby, które są odpowiedzialne za tą sytuację. Chodzi tu oczywiście o prokuratorów, którzy podejmowali określone decyzje, ze szczególnym uwzględnieniem Prokuratora Krajowego, a być może nawet osoby koordynującej te działania, czyli wicepremiera ds. bezpieczeństwa (jest nim Jarosław Kaczyński - przyp. red.). Decyzja będzie zależała od sądu - powiedział Giertych.

Roman Giertych chce dać nauczkę i przestrzec, że prawo obowiązuje każdego w kraju również tych którzy w wymiarze sprawiedliwości pracują.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności