Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Straszne informacje. Doradca premiera Morawieckiego ujawnia, mowa o małych szansach na przeżycie!

27.01
0

Doradca premiera w sprawach koronawirusa prof. Horban podał szokujące statystyki jeśli chodzi o umieralność na COVID. Niestety, jest jedna grupa podwyższonego ryzyka, o której wcześniej nie mówiono.Główny doradca premiera w sprawach epidemii prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" podał szokujące informacje dotyczące umieralności na COVID-19.

-Jeśli na koronawirusa zachoruje ktoś, kto waży 120 czy 140 kg, ma tylko 50 proc. szans na przeżycie. Ich także trzeba będzie dopisać do priorytetów (w szczepieniach - przyp. red.) - mówi Prof. Horban.

Przypomina on również o grupach w jakich zostaną zaszczepieni Polacy, jednak zwraca szczególną uwagę na brak jeszcze jednej grupy ryzyka, które nigdzie nie została uwzględniona.

Komentując liczbę zgonów prof. Horban zauważa, ze na koronawirus umiera i tak mniej ludzi niż zakładano w chwili gdy pandemia wybuchła. W chwili obecnej liczba ta waha się w granicach kilkuset przypadków.

- Jak zaczynał się COVID, baliśmy się, że może to być nawet 10 proc., a zmarło 2 proc. więcej - przyznaje prof. Horban.
W dalszej kolejności porównuje liczbę zgonów w ostatnich latach z liczbą zgonów na COVID-19 w ciągu ostatniego roku.

- W poprzednich latach umierało około tysiąca osób dziennie, a od trzech miesięcy po dwa tysiące. Połowa z tego nadmiarowego tysiąca to osoby z potwierdzonym COVID-em. Z tych pozostałych 500 nadmiarowych zgonów część umiera z powodu nierozpoznanego COVID-u. Bo np. pacjent siedzi w domu i usiłuje się sam leczyć, dostaje ciężkiego zapalenia płuc i zanim ktoś mu zrobi test - imiera tłumaczy profesor.

Tłumaczy w jaki sposób powstaje dysfunkcja przeciążenia systemu zdrowotnego w naszym kraju. - Ta sama liczba karetek co kiedyś musi teraz obsłużyć przypadki koronawirusa. Więc pacjenci umierają, np. na zawał, zanim karetka dojedzie - podsumowuje Horban.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności