Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Jeszcze chwila i zostanie zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą!

28.06
0

Polskie władze wywalczyły pozytywny obrót spraw na naszej południowej granicy.W połowie czerwca władze Czech przywróciły regularny ruch na swoich granicach z innymi państwami UE. Zniesienie restrykcji nie dotyczyło jednak wszystkich granic. Czeskie Ministerstwo Zdrowia podało bowiem, że województwo śląskie zostało uznane za obszar o wysokim zagrożeniu epidemiologicznym, co wykluczyło ten region z przywrócenia ruchu granicznego.

Żeby dostać się do Czech, konieczne było przedstawianie zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa. W sprawie interweniowały polskie władze.

Osoby chcące przekroczyć granicę mogą jednak odetchnąć z ulgą. - Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce znacznie się poprawia, dlatego planujemy złagodzenie restrykcji dotyczących ruchu granicznego od przyszłego tygodnia - poinformował w sobotę czeski minister zdrowia Adam Vojtiech.

Oznacza to, że przedstawianie na granicy ujemnych wyników badań na obecność koronawirusa lub przechodzenie 14-dniowej kwarantanny nie będzie już konieczne.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności