Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Bardzo złe informacje dla całej Polski i wszystkich Polaków. Bezlitosny fakt, jest coraz gorzej

10.02
0

Reporterzy bez Granic opublikowali raport dotyczący wolności mediów na świecie. Polska nie wypadła w nim dobrze.

źródło: Reporterzy bez Granic

Polska ostatnio spada w rankingu wolności prasy prowadzonym przez organizację Reporterzy bez Granic. Co wartko pokreślić, w stosunku do 2019 roku, spadł o trzy pozycje i obecnie zajmuje 62. miejsce.

Nie mamy powodów do radości, bo tak źle dawno nie było. Warto wymienić kraje, które nas wyprzedziły i uznawane są za bardziej wolnościowe dla mediów. Są to między innymi Armenia, Niger, Czechy, Madagaskar, Senegal czy Słowacja i Łotwa. Gorzej wypadły natomiast tylko Węgry, Mołdawia, Ukraina, Bułgaria oraz Rosja i Białoruś.

- Podejmowane przez obecny rząd próby kontroli systemu wymiaru sprawiedliwości zaczynają mieć wpływ na wolność wypowiedzi w niezależnych mediach- czytamy w komunikacie.

Dodatkowo wymieniono fakt rosnących przypadków karania przedstawicieli prasy w procesach karnych o zniesławienie, co w Polsce zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. To ma powodować autocenzurę w mediach, co uderza w niezaleśność.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności