Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Polacy tracą ogromne pieniądze. Pilne ostrzeżenie i nowy patent. Grozi to każdemu!

22.02
0

Policja oraz eksperci ostrzegają Polaków przed nowym patentem oszustów. Można stracić ogromne pieniądze!Metody oszustów na wyłudzanie pieniędzy coraz bardziej zaskakują. Jednym z nowych dość pomysłowych sposobów jest metoda oszustwa "na zdalny pulpit". W ten sposób pieniądze straciła 25-latka z Podlasia i sumę niemałą bowiem aż 17 tysięcy złotych.

Oszuści dzwonią podając się za "konsultantów" i nalegają aby zainstalować aplikację, która pomoże ochronić oszczędności. Oczywiście aplikacja ta w żaden sposób nie zabezpiecza finansów ofiary tylko ułatwia złodziejom dostęp do nich.

Owi "konsultacji" podają się za pracowników banku i proponują zainstalowanie oprogramowania typu Any Desk. Wiadome jest i przed tym banki ostrzegają, że pracownik ani bank nigdy nie prosi o zainstalowanie żadnego oprogramowania czy aplikacji.

Jak informuje policja w województwie podlaskim coraz częściej zgłaszają się osoby poszkodowane, które dały się zwieść oszustom właśnie na metodę "zdalnego pulpitu". Jedną takich osób była 25 letni kobieta. "Konsultant" zadzwonił do niej podając się za pracownika banku i poinformował że waśnie ktoś wypłacił z jej konta pieniądze. Aby uchronić się przed takim sytuacji miała ona zainstalować wskazane oprogramowanie. W efekcie kobieta straciła ponad 17 tysięcy złotych. Zainstalowane oprogramowanie pozwoliło na zdalną obsługę komputera i uzyskanie danych do logowania.

Oszuści jednak nie tylko kradną pieniądze ale również zaciągają na niekorzyść ofiary ekspresowe pożyczki.

- Jeśli "konsultant" proponuje ci zainstalowanie oprogramowania typu Any Desk, możesz być pewien, że to oszustwo. Pracownik banku nie prosi o zainstalowanie tego typu oprogramowania. Jeśli osoba podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania twoich danych i danych konta lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, rozłącz się i zadzwoń do biura obsługi klienta twojego banku - apelują policjanci.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności