Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Uwaga, czujniki zanotowały wzrost promieniowania! Czy w jednym z państw doszło do wycieku paliwa atomowego?

29.06
0

Na północy Europy doszło do wzrostu promieniowania. Możliwe, że jego źródło znajduje się w Rosji.Czujniki na północy Europy odnotowały wzrost promieniowania. Eksperci uspokajają, że poziom izotopów wciąż jest nieszkodliwy, ale niepokój pozostaje. Pierwszy niepożądany odczyt nastąpił na początku zeszłego tygodnia. Odnotowano wtedy wysoki poziom itopów cezu (134 i 137) oraz rutenu (103).

Do sprawy odniósł się szef Organizacji do Spraw Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych Lassina Zerbo, który poinformował, że posiada już wiedzę o promieniowaniu, ale jego poziom nie jest szkodliwy dla ludzi.

- To z pewnością produkty rozszczepienia nuklearnego, najprawdopodobniej pochodzenia cywilnego. Jesteśmy w stanie wskazać prawdopodobny region ich pochodzenia - mówi z kolei rzeczniczka organizacji, dodając, że źródłem promieniowania może być terytorium Federacji Rosyjskiej. Władze Rosji jak dotąd nie poinformowały o żadnej awarii.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności