Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Wstrząsające posunięcia polskiego rządu. Pilne ostrzeżenie, czy ktoś tego posłucha?

22.02
0

Jeśli padną polskie firmy, to nie zapłacą podatku. A to jest niezbędne do przetrwania naszego kraju. Czy rząd wysłucha uznanego biznesmena?Polski rząd wydaje ciągle cudze pieniądze. Nie swoje, lecz wszystkich Polaków. I chce ich coraz więcej. Niestety, przez to de facto wyciąga się ręce do wszystkich uczciwie pracujących obywateli. Nasze zarobki, zamiast zostać w kieszeniach, są bardzo często marnotrawione.

Ciekawy wywiad z Markiem Moszulskim, prezesem Unitopu i byłyn prezesem firm Bakalland, Mieszko i Agros, przeprowadził portal money.pl. Zapowiedział wprost, że obecnie możemy mieć do czynienia z kryzysem, jakiego jeszcze nie było. Jak wskazuje, podatek cukrowy nie dotyczy producentów chociażby słodyczy.

Wskazuje przy tym, że nowe podatki i daniny przedsiębiorstwa na rzecz państwa nie polepszą jego sytuacji, tak samo jak konsumentów, którzy są finalnie obciążani pod względem finansowym. W efekcie firmy mogą mniej sprzedawać i co oczywiste - także państwo będzie dostawało coraz mniej pieniędzy.

Uznany szef wielu firm wskazał, że wiele państw zmniejsza podatki w związku z pojawieniem się epidemii. Takie decyzje podjęto w Czechach czy Niemczech, aby pobudzić gospodarkę. Zaapelował jednocześnie, aby umożliwić prowadzenie firm Polakom z uwzględnieniem reżimu sanitarnego, niewprowadzanie nowych podatków i wiele innych opcji. Jednak czy rządzący Polską posłuchają?

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności