Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Szczepionka z Rosji dla Polaków? Zaskakujące plany rządu, wiemy jakie działania są podejmowane

22.02
0

Czy w obliczu wzrostu zakażeń koronawirusem polski rząd planuje zamówić szczepionki z Rosji? Co z planowanymi dostawami preparatów w ramach mechanizmu Unii Europejskiej? Znamy stanowisko rządu.Władze Rosji niedawno z dumą ogłosiły, że ich państwo jest jedynym na świecie, które opracowało dotąd aż trzy szczepionki na koronawirusa. Czy rosyjskimi preparatami będą szczepieni również Polacy? I co ze szczepionkami w ramach mechanizmu Unii Europejskiej?

Na ten temat wypowiedział się w Radiu Zet Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Dworczyk przyznał, że polski rząd analizuje możliwości zakupu dodatkowych szczepionek poza mechanizmem UE. Jest to bardzo trudne w obecnej chwili, jednak nie niemożliwe.

- To sprawy bardzo trudne. Wszyscy starają się dokonać zakupu takich szczepionek - tłumaczy Michał Dworczyk, który dodaje, że póki co Polska nie jest zainteresowana możliwością zakupu szczepionki z Rosji. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna w obliczu spodziewanego drastycznego wzrostu liczby zakażeń.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności