Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Szef WHO jest wściekły. Chodzi o koronawirusa, nie do wiary!

22.02
0

Szef WHO nie kryje zdumienia postawą Tanzanii, która nie udostępnia danych na temat epidemii COVID-19.Epidemia COVID-19 szaleje na świecie, ale niektóre kraje najwyraźniej nie chcą współpracować ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Negatywnym tego przykładem jest Tanzania. Jej prezydent John Maufuli uważa, że w jego kraju nie ma koronawirusa. Ale niedawno zmarł Maalim Seif Sharif Hamad, który pełnił funkcję wiceprezydenta autonomicznego archipelagu Zanzibar, który należy do tego państwa. Chorował na COVID-19.

Nieujawnianie danych i brak realnych kroków do poprawy sytuacji skrytykował Dyrektor Generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Złożył kondolencję Tanzańczykom, ale przypomniał, że muszą podjąć konkretne i zdecydowane działania, aby chronić nie tylko siebie, ale także inne kraje. Podkreślił, że Tanzania ignorowała jego uwagi i nadal nie udostępnia danych o epidemii oraz innych szczegółów dotyczących rozwoju koronawirusa.

Strona tanzańska odpiera zarzuty. Twierdzi, że trzeba zaufać Bogu i wskazuje, że noszenie maseczek i dystans nie były wystarczające w wielu innych krajach, gdzie doszło do utraty życia przez tysiące osób.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności