Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Nowa pandemia na horyzoncie? Śmiertelność to aż 75 procent, szok! WHO ostrzega

22.02
0

Światowa Organizacja Zdrowia i wielu ekspertów obawia się nowej pandemii, która może być znacznie groźniejsza niż obecna.Świat nadal boryka się z pandemią COVID-19. Nieczynnych jest wiele firm, a obostrzenia dotykają osoby podróżujące między różnymi krajami. W skrócie ? nie jest dobrze i jest daleko do powrotu względnej normalności. Tak utęsknionej i tak oczekiwanej przez wielu z nas.

Niestety, na horyzoncie pojawił się wirus Nipah. Światowe Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że trzeba go przebadać, gdyż może wywołać kolejną pandemię. Ma wysoki wskaźnik mutacji i może się rozprzestrzenić w krajach azjatyckich. Choroba jest przenoszona przez ssaki, takie jak świnie czy nietoperze.

Objawy są wysoce niepokojące. Nipah wywołuje ciężki obrzęk mózgu, drgawki i wymioty. Śmiertelność wśród osób zakażonych tym wirusem wynosi nawet 75 procent! Na dodatek może przenosić się z pożywieniem, nie tylko drogą kropelkową jak SARS-CoV-2.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności