Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Władze zdecydowały się na drakońskie restrykcje. Jakie prawo obowiązuje? Wiemy, jak Europa reaguje na trzecią falę

23.02
0

Władze różnych europejskich państw podjęły decyzję, co do drakońskich restrykcji. Wiemy, jakie prawo obowiązuje! Z kolei już w środę najprawdopodobniej w Polsce dojdzie do zaostrzenia obostrzeń.Pandemia COVID-19 nie odpuszcza. W Europie właśnie pojawiła się jej trzecia fala. Jak inne państwa sobie z nią radzą w obawie przed rozprzestrzenianiem się bardziej zaraźliwych mutacji wirusa?

Czechy zarządziły godzinę policyjną od 21 w nocy do 5 rano. Korzystać można tylko ze sklepów z najpotrzebniejszymi towarami. Wszelkie miejsca rozrywki pozostają zamknięte. W Czechach uczniowie objęcie są nauka zdalną.

W Niemczech zarówno w sklepach jak i w transporcie zbiorowym obowiązuje noszenie maseczek z filtrem (FFP2 lub FFP3) lub masek chirurgicznych. Do 7 marca pozostają otwarte tylko sklepy z podstawowym asortymentem.

Podobnie wyglądają zalecenia do stosowania maseczek w Austrii. Restauracje i bary mogą funkcjonować wyłącznie oferując dania na wynos. Między 20 a 6 rano obowiązuje godzina policyjna, a żeby skorzystać z usług fryzjerskich należy okazać negatywny wynik testu na COVID-19.

We Francji maseczek należy używać zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej. Tutaj również obowiązuje godzina policyjna i podobnie jak w innych krajach Europy zamknięte zostały ośrodki kultury czy siłownie. Z kolei szkoły funkcjonują w reżimie sanitarnym i póki co pozostają otwarte.

Tożsamie sytuacja ma się w Holandii z ta jednak różnicą, że naukę zdalną mają szkoły średnie, podstawowe zaś uczęszczają normalnie do placówek oświatowych.

Restrykcje na Ukrainie natomiast wydają się być nieco łagodniejsze. Działają tu bowiem kina, muzea i siłownie. Lokale gastronomiczne z określoną liczbą osób mogą być otwarte do 23.

Na Słowacji w wielu miejscach wymagany jest negatywny test antygenowy lub PCR. Portugalia zamknęła szkoły i uczelnie a z domu można wyjść tylko w uzasadnionych przypadkach, kościoły prowadzą mszę ale bez udziału wiernych.

Przypomnijmy, już w środę Polski rząd ogłosi decyzję w sprawie dalszych kroków w walce z epidemią. Eksperci wskazują, że najbardziej prawdopodobnym wariantem jest zaostrzenie restrykcji.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności