Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Tak chcą złupić nasze pieniądze! Chytre plany rządu, uważajcie koniecznie, ważny komunikat

23.02
0

Rząd chce kupić kilkaset nowych fotoradarów. Do tego dojdą urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości oraz specjalistyczne systemy wykrywające wykroczenia na skrzyżowaniach.Fotoradary mają zapewniać bezpieczeństwo na drogach. Jednak każdy wie, że są również żyła złota. Od 2021 roku zaczął funkcjonować program rozbudowy systemu fotoradarów w Polsce. Jak ustalono na ten cel przeznaczono 162 mln złotych z czego 137,7 mln zł przekaże w ramach finansowania Unia Europejska.

Z funduszy tych ma zostać zakupionych aż 358 urządzeń. Rozstawione będą w ponad stu nowych lokalizacjach. Jednak nie tylko fotoradary moja się pojawić na drogach.

Planowane jest również wprowadzenie większej ilości odcinkowych pomiarów prędkości a także kontroli na skrzyżowaniach, dzięki którym wykrywany zostaje pojazd, który przejeżdża na czerwonym świetle.

Eksperci Instytutu Transportu Samochodowego przekonują, ze pomiar odcinkowy jest bardzo skuteczny i znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

- Z kolei w przypadku fotoradaru ? jak pokazały badania przeprowadzone przez ITS ? aż 90 proc. kierowców przyspiesza po jego minięciu. A po niecałych 2 km od urządzenia ponad połowa kierowców przekracza limit o więcej niż 10 km/h ? powiedział dziennik.pl Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego.

Nowe fotoradary nie tylko zapewnia bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego ale również wspomogą fundusz budowy dróg Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) i Funduszu Przewozów Autobusowych (FRPA).

? Poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach to kwestia, która wymaga nieustannych działań, ale także ostrożności ze strony kierowców (...) Niestety często jest tak, że osoba prowadząca auto widząc fotoradar gwałtownie hamuje, nawet jeśli porusza się z dopuszczalną prędkością - podkreśla Joanna Susło reprezentująca operatora systemu Yanosik.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności