Dziś jest sobota, 27 lutego
Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Nagła zmiana w drakońskim obostrzeniu? Człowiek premiera zdradził szczegóły

22.02
0

Ekspert doradzający premierowi wypowiedział się na temat obowiązku noszenia maseczek. Uważa, że w niektórych miejscach nie powinien on obowiązywac.Są różne metody na walkę z epidemią COVID-19. Rząd wprowadził zakaz na przykład prowadzenia niektórych działalności gospodarczych. Do tego trzeba nosić maseczki, zalecana jest dezynfekcja rąk i dystans społeczny. Są różne reakcje, prawo bywa co prawda dziurawe, ale mimo wszystko jednak lepiej stosować się do wytycznych. Bo jeśli my jesteśmy zdrowi i przykładowo nawet bezobjawowo przejdziemy zakażenie, to możemy narażać życie innych.

Profesor Robert Flisiak jest członkiem grupy eksperckiej, która doradza premierowi w sprawach epidemicznych. Na antenie RMF FM powiedział, że powinno znieść się obowiązek maseczek w miejscach, gdzie nie dochodzi do ryzyka transmisji koronawirusa. Dotyczy to na przykład lasów, parkach lub na ulicy, kiedy nie ma zbyt wielu przechodniów.

Jak się zachowają się rządzący? To pokażą najbliższe dni lub tygodnie. Bo mówiło się, że obowiązek noszenia maseczek będzie jeszcze bardziej restrykcyjny, aby nie można było zasłaniać twarzy na przykład za pomocą przyłbic czy chust.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności