Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

To będzie dotyczyć każdego ucznia i uczennicę w Polsce! Wyciekły plany, to się w głowie nie mieści!

26.03
0

Zobaczcie jakie plany ma polski resort edukacji. To się w głowie nie mieści! Kto odpowiada za tę propagandę?PiS chce pozbyć się słowa "płód" ze słownika? Pomóc w tym ma in nowa publikacja, z której będą się uczyć nastolatkowie. Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli nową lekturę "Genesis. Początek życia człowieka". Ma ona pokazać im, jak rozwija się człowiek.

- Na każdym etapie jest to człowiek, który się rozwija - podkreślił Przemysław Czarnek.

70 tys. sztuk tej pozycji ma trafić do wszystkich liceów i techników w Polsce. Internauci jednak pytają jacy ludzie świata nauki stoją za tą pozycją. Jak udało się ustalić jest to książeczka opracowana przez Fundację Małych Stópek. Minister edukacji stwierdził, że ma ona wzbogacić wiedzę uczniów liceów ogólnokształcących i techników.

- W Narodowym Dniu Życia musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, czym jest życie i to nie nasze życie, tylko nas wszystkich, czyli w taki altruistyczny sposób podejść do tego, życie tego najbardziej bezbronnego, nienarodzonego jeszcze dziecka, życie tego człowieka, który jest w końcowej fazie swojej egzystencji w życiu doczesnym i jest w hospicjum, w tych ostatnich dniach swojego życia. Na każdym etapie życia, życie jest najcenniejszą wartością - mówił Czarnek podczas spotkania z okazji Narodowego Dnia Życia.

Tłumaczył też, że dzięki tej publikacji można zobaczyć rozwój dziecka w łonie matki od zapłodnienia do 38. tygodnia ciąży i można to zobaczyć na telefonie lub tablecie. Aby skorzystać z możliwości, jakie daje technika rozszerzonej rzeczywistości (VR) konieczny jest smartfon lub tablet ze specjalnie pobraną aplikacją.

Internauci są jednak na nie? Pod twitterowym postem profilu MEiN jest sporo krytycznych komentarzy. - Jest tam coś o tym, jak kobieta powstała z żebra Adama. Chętnie przeczytam opracowanie naukowe na ten temat. Kto jest autorem książki, jakie autorytety naukowe? - czytamy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności