Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Rozpoczęła się regularna wojna, nie żyje już kilkadziesiąt osób! Te doniesienia przerażają

29.03
0

W Mozambiku rozpoczęła się islamska ofensywa. Nie żyje już kilkadziesiąt osób!Środa odznaczyła się niezwykle tragicznym wydarzeniem do jakiego doszło w mieście Palma na północy Mozambiku.

Rozpoczęła się tam bowiem islamska ofensywa. Według doniesień, największe ataki dotyczą prowincji Cabo Delgado. Dotyczy to zarówno sklepów, banków jak i obiektów wojskowych. Na ulicach leżą ciała, nie sposób zliczyć ile osób zostało rannych a ile zginęło.

- Strzelają na oślep do ludzi i budynków - mówią świadkowie, cytowani przez organizację Human Rights Watch.

Mieszkańcy Mozambiku chronią się w lasach i okolicznych wioskach. Ataki zmusiły do ucieczki także pracowników zza granicy. Wiadomo, że ok. 170-180 obcokrajowów schroniło się w hotelu Amarula Palma. Mają być wśród nich obywatele Wielkiej Brytanii.

- Nasza Wysoka Komisja w Maputo jest w bezpośrednim kontakcie z władzami Cabo Delgado, by uzyskać dalsze pilne informacje na temat tych doniesień - powiedział rzecznik brytyjskiego Biura Spraw Zagranicznych.

Dramat ten rozgrywa się na oczach całego świata. Obcokrajowcy na własną rękę próbują chronić swoje zdrowie i życie. Według relacji świadków kilkoro postanowiło uciec wraz z konwojem samochodów, które jednak wpadły w zasadzkę dżihadystów w piątek 26 marca.

Według relacji osób śledzących sytuację siedmiu pojazdom udało przedrzeć się przez zasadzkę i skierować na plażę leżącą na północy miasta. Dotarli oni na nią około godziny 17:30 lokalnego czasu. Około 100 z nich czekało do 23:00 na łodzie w nadziei na ratunek. Nieoficjalnie mówi się, że dokładnie 104 osoby udało się uratować z plaży.

Według raportu, który został sporządzony przez konsultanta ds. bezpieczeństwa duża liczba emigrantów została pozbawiona życia. Jak podaje BBC, w atakach w Cabo Delgado na przestrzeni ostatnich 4 lat zginęło około 2,5 tys. ludzi, a 700 tys. było zmuszonych do wyprowadzki z miasta.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności