Dziś jest środa, 14 kwietnia
Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Na to nabrać się może każdy i stracić ogromne pieniądze! Pilne ostrzeżenie przed tym patentem

31.03
0

Policja ostrzega przed popularnym patentem oszustów. Chodzi o wyłudzenia pieniędzy.Na nic zdają się być ostrzeżenia. Oszuści w dalszym ciągu wyłudzają pieniądze od potencjalnych ofiar wykorzystując metodę "na Blika". Jak informuje Kurier Suwalski, tym razem ofiarą padł 44-letni mężczyzna. Złodzieje tak skrzętnie ukryli swoje zamiary, że mężczyzna sądził, że /b>przelewa niecały tysiąc złotych swojej siostrze. W rzeczywistości stracił kwotę tę stracił prawdopodobnie bezpowrotnie.

Metoda "na Blika" stała się już klasyczną metodą oszustwa i wyciągania pieniędzy wprost z konta potencjalnej ofiary wykorzystując media społecznościowe. Przestępca w pierwszej kolejności przejmuje konto wybranej osoby na przykład na Facebooku, a następnie wykorzystuje je, by kontaktować się z osobami z listy jej znajomych. Tak też było w tej sytuacji.

Poszkodowany mieszkaniec Suwałk był przekonany, że rozmawia ze swoją siostrą, która chce od niego pożyczyć pieniądze. W rzeczywistości kontakt nawiązali z nim oszuści.

- Jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy ? apelują policjanci z Suwałk cytowani przez kuriersuwalski.pl.

Dlatego zanim zdecydujemy się na wykonanie przelewu warto najpierw upewnić się kontaktując się telefonicznie, czy faktycznie ta osoba potrzebuje od nas pieniędzy.

Oszustwo "na Blika" nie jest niczym nowym. Podobne sytuacje zdarzały się już wielokrotnie, dlatego tez należy zwiększyć swoją czujność. Rozwój Internetu dał nam większe możliwości ale również niesie za sobą nowe nieznane niebezpieczeństwa. Zagrożenia w sieci stają się coraz bardziej zuchwalsze warto więc uczulić się na tego typu sytuacje i ostrzec również swoich najbliższych.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności