Dziś jest środa, 14 kwietnia
Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Złe informacje dla Kaczyńskiego i całego PiS-u. Media ujawniają szczegóły

31.03
0

Media informują o najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych w Polsce. Mamy złe wieści dla partii rządzącej.Dla portalu onet.pl został przeprowadzony najnowszy sondaż wskazujący, która partia może obecnie liczyć na najwyższe poparcie obywateli. Instytut Badań Rynkowych i Społecznych pozwolił zerknąć na nastroje polityczne Polaków w czasie pandemii. Wyniki są zadziwiające przyrównując je do obecnych nastrojów w kraju.

Według sondażu, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć nawet na 31 procent poparcia . Co niezwykle istotne względem ostatniego badania, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spadek aż o 1,9 punktu procentowego. A zatem pomimo tego, iż PiS pozostaje liderem to jego pozycja wydaje się być coraz słabsza .

Drugie miejsce w sondażu IBRiS zajmuje Koalicja Obywatelska uzyskując wynik aż 17,3 procent. Tuż za nią, na trzecim miejscu plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z niewiele niższym wynikiem, 17,2 procent.

Sondaż ten wyraźnie pokazuje, że w wyborach tych znalazło by się miejsce również dla innych trzech ugrupowań. Do Sejmu weszłyby - Lewica z poparciem 9,1 proc. (spadek 1 pkt. proc.), Konfederacja - 7,3 proc. (wzrost o 2,3 pkt. proc.) i PSL-Koalicja Polska - 5 proc. (spadek o 0,9 pkt. proc.).

Spora ilość badanych osób nie miało swojego zdania bądź nie potrafiło zdecydować się na jedną odpowiedź. Mowa tu aż o 13,1 procenta ankietowanych.

W sondażu zbadano też frekwencję. 36 proc. ankietowanych zadeklarowało, że "zdecydowanie" wzięłoby udział w głosowaniu , gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, a 14,1 proc. wskazało odpowiedź - "raczej tak". Z kolei do urn zdecydowanie nie poszłoby 28 proc. ankietowanych, a 21,3 wskazało odpowiedź "raczej nie". 0,6 proc. badanych nie wie, czy by zagłosowało.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności