Dziś jest środa, 14 kwietnia
Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Ujawniono szokujące informacje. Rząd nas okłamuje. Życie Polaków jest zagrożone!

2.04
0

Jak ustalił reporter Radia ZET Maciej Bąk, ponad połowa wolnych łóżek, które Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego są dostępne dla chorych na Covid-19, nie istnieje.Dziennikarz skontaktował się ze wszystkimi 27 szpitalami w regionie, gdzie przyjmowani są pacjenci z koronawirusem. Według danych podawanych przez służby wojewody we wtorek, 30 marca wolnych było prawie 500 łóżek (2175 ogólnej liczby łóżek przy 1684 zajętych). W rzeczywistości było ich niecałe 200 (dane Radia ZET: 1888 łóżek przy 1726 zajętych, liczby mogą się różnić o kilkadziesiąt z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji w szpitalach).

Analizując dalej zebrane przez reportera informacje dowiadujemy si, że w województwie pomorskim jest zajęta zdecydowana większość łózek ?covidowych?. Najgorzej jest w mniejszych placówkach: w Miastku (88 zajętych łóżek na 88 na stanie), Bytowie (44/44), Pucku (69/69), Lęborku (24/24), Wejherowie (59/60), Chojnicach (50/53) czy Starogardzie Gdańskim (25/26). Wszystkie 150 łóżek zajętych jest też w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, podobnie jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku (86/90).

Stuprocentowe obłożenie ma też oddział dla chorych na Covid-19 w Szpitalu Reumatologicznym w Sopocie (zajętych 30/30 łóżek). Z kolei w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni na 62 łóżka wolne są tylko cztery. Tuż obok znajduje się Szpital Morski PCK ? tam zostało jedno miejsce na 53 łóżka. Szpital tymczasowy na hali Amber Expo we wtorek miał 186 pacjentów na 188 miejsc. A w szpitalu w Prabutach 25 łóżek na 28-łóżkowym, dopiero co otwartym oddziale covidowym, zapełniło się... w kilka godzin.

- To się często zmienia z godziny na godzinę. Od momentu wydania decyzji do stworzenia realnego miejsca wyposażonego w dostęp do tlenu i przede wszystkim personel, mija kilka dni. Bardzo intensywnie ostatnio te miejsca covidowe są tworzone i one pewnie dopiero dochodzą do pełnej sprawności i dostępności - mówi Radiu ZET prof. Smiatacz w odpowiedzi na pytanie skąd wzięły się aż takie rozbieżności.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności