Dziś jest środa, 14 kwietnia
Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Nowy podatek dla milionów Polaków! Mamy zapłacić krocie, szokujące wiadomości

2.04
0

Wkrótce rządzący mają przedstawić tak zwany Nowy Ład. Możliwe, że większa liczba Polaków zostanie złupiona ze swoich oszczędności i uczciwie zarobionych pieniędzy.Pod koniec kwietnia lub na początku maja 2021 roku, Premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić Nowy Ład, który między innymi będzie dotyczył zmian w podatkach jakie płacimy. Jednak zmiany w podatkach nie zostaną wprowadzone od razu, a od przyszłego roku.

Zatem kto zapłaci mniej, a kto więcej? Rząd Zjednoczonej Prawicy chce odwrócić obecne trendy w podatkach i zwolnić z podatku lub obniżyć podatki dla osób najmniej zarabiających natomiast podnieść podatki osobom zarabiającym najwięcej. Tak, aby procentowo płacili oni większe podatki od osób ubogich. Rząd planuje na przykład zwiększenie kwoty wolnej od podatku, ale możliwe że tylko dla osób ubogich. Nie planują też podnosić stawek PIT, a wręcz przeciwnie - tam gdzie to możliwe, obniżyć je. Co prawda nie jest to jeszcze pewne.

Minister Finansów Tadeusz Kościński odpowiadał na pytania w programie "Money. To się liczy". Zdradził, że przedstawił ze swoim ministerstwem premierowi różne scenariusze, jak i prowadził z premierem konsultacje.

? Nie jest to jego decyzja. Decyzje podejmie pan premier, gdyż on ma pełny obraz sytuacji - powiedział z całą pewnością minister finansów Kościński.

Minister stwierdził, że nie wie czy premier będzie potrzebował dalszych konsultacji lub scenariuszy ale jeśli będą one potrzebne to on i jego ministerstwo są gotowi do pomocy. Dodał także, że Nowy Ład ma być sprawiedliwy społecznie, i ma przestać faworyzować bogatych. Minister nie chciał jednak zdradzić kto w nowym programie Prawa i Sprawiedliwości może zostać uznany za osobę bogatą. Żartobliwie skomentował jednak, ze ma nadzieję iż wszyscy czujemy się bogaci.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności