Dziś jest środa, 14 kwietnia
Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Makabryczna prawda o zmarłych chorych z COVID-19. Mało kto o tym wiedział!

2.04
0

Jak wygląda pochówek osób zmarłych, które były zakażone koronawirusem? Dla niektórych szczegóły mogą być dość wstrząsające, ale taka jest konieczność.Wszyscy musimy borykać się z następstwami epidemii COVID-19 i przyrostu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Problem jest o tyle poważny, że rząd był zmuszony do podjęcia radykalnych i często, wydawać by się mogło, brutalnych kroków.

Jak widać, nawet pochówek osób chorych na COVID-19, które zmarły, może powodować kontrowersje wynikające ze wzorców kulturowych. Wielu z nas zależy bowiem, aby godnie pożegnać bliskich, którzy odeszli. Obejmuje to zarówno ubiór, jak i ogólnie wygląd danego zmarłego.

Tymczasem mamy dość restrykcyjne przepisy w tej materii. Trumna powinna być szczelnie zamknięta, a do tego nie można wyciągać rur, które służyły do intubacji. Powinny zostać one ucięte na wysokości jamy ustnej pacjenta i zabezpieczone gazikiem, aby nie naruszać godności takiej osoby. Zgodnie z obowiązującym prawem, konieczna jest też dezynfekcja ciała.

Nie ma się co dziwić takiemu rygorowi. Wszystkim chodzi o to, aby uniknąć rozprzestrzeniania się szkodliwego patogenu i być może w ten sposób być może uratować nawet komuś zdrowie lub życie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności