Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Fatalne wieści dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwości, będzie jeszcze gorzej. Zapłacimy krocie!

13.04
0

Mamy fatalne informacje dla wszystkich Polaków. Nadchodzą ogromne podwyżki!Rok 2021 rozpoczął się od podwyżek i wciąż wzrost cen jest widoczny. Tym razem nieuchronnie podrożeje woda. Jak się okazuje Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków w całej Europie. Plany samorządów przewidują wzrost cen nawet o połowę a jeśli Wody Polskie zgodzą się z tymi zamiarami już niedługo poniesiemy ogromne koszty.

W Polsce wskaźnik procentowy kosztu wody w stosunku do dochodu rozporządzalnego wynosi 2,1 procent. Wynik ten sprawia, że Polska jest w tej chwili liderem europejskim.

Jaki procent samorządów przewiduje podwyżki? Według doniesień Wód Polskich aż 90 procent jednostek samorządowych w swoich wnioskach taryfowych zakłada podniesienie cen wody.

Aż o 45 procent mają wzrosnąć rachunki za wodę w województwie łódzkim. Z kolei najmniejsze wzrosty cen mają pojawić się w województwie śląskim. W tym regionie samorządy wnioskują o podwyżki o około 12 procent. W województwie mazowieckim sięgnąć one mają około 16 procent.

Nie ma informacji o ile wzrosnąć miałyby ceny wody w poszczególnych miastach Polskich. Jednakże jeśli instytucja Wód Polskich uzna iż są one zbyt wysokie, nieuzasadnione ma prawo je zablokować. Samorząd ma w tym przypadku możliwość na odwołanie się do Sądu Administracyjnego. Warto wspomnieć, że w ubiegłych latach w podobnych sytuacjach Wody Polskie wygrywały większość spraw.

Jak informuje Najwyższa Izba Kontroli w ciągu ostatnich ośmiu lat ceny wzrosły aż o 60 procent.

Z doniesień mediów wynika, iż podwyżki wody nie będą ostatnimi z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć w tym roku. Ze względu na rosnący koszt węgla a w tym także pakietów emisyjnych CO2, podrożeć może również prąd a co za tym idzie również ogrzewanie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności