Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Bardzo złe wieści dla PiS-u i Kaczyńskiego! To już koniec tej władzy w kraju?!

13.04
0

W sondażach słabnie pozycja obozu Prawa i Sprawiedliwości. Czy ugrupowanie straci władze w Polsce?Znamy wynik najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Chodzi o poparcie dla partii politycznych w Polsce. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński i reszta środowiska Prawa i Sprawiedliwości może mieć powody do obaw, ale mimo to, ugrupowanie zwyciężyłoby w wyborach, jeśli miałyby się odbywać w najbliższą niedzielę.

PiS miałby od 190 do 208 mandatów w sejmie, do którego nie weszliby jego koalicjanci. To wciąż za mało, aby móc samodzielnie rządzić krajem.

Gdyby jednak Zjednoczona Prawica szła razem do wyborów, to mogłaby liczyć maksymalni ena poparcie rzędu 33,3 procent. Polska 2050 Szymona Hołowni jest drugą siła polityczną i ma poparcie rzędu 19 procent. Za raz za nią uplasowała się Koalicja Obywatelska (17,9 proc.), Lewica – 8,9 proc. PSL-Koalicja Polska 4,9 proc. i Konfederacja – 4,8 proc.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności