Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Morawiecki się cieszy! Plany złupienia milionów Polaków

14.04
0

Rządzący szykują nam kolejne podwyżki. Wiele produktów może znacznie podrożeć, a ucierpią na tym portfele niemal wszystkich Polaków.Wszyscy powinniśmy wiedzieć, że rząd nie ma swoich pieniędzy, ma tylko środki wszystkich obywateli. I nimi rozporządza czy nam się to podoba, czy też nie. Do tego należy dodać ciągłe trwonienie wielu złotych na nieudane pomysły rządzących.

Niedawno obowiązuje nowa opłata za torebki foliowe. Przez nią w wielu sklepach należy uiścić dwadzieścia groszy za każdą z nich. Dzieje się tak od początku 2018 roku. W zeszłym roku do budżetu państwa z tego tytułu wpłynęło ponad 175 milionów złotych. Jest to kwota niemal dwa razy większa niż rok wcześniej. Niewątpliwie ma na to wpływ nowelizacja przepisów, dzięki której ukrócono opcję niepłacenia za torebki.

Niedawno Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyszło z kolejnym projektem, aby za każdy produkt z tworzywa sztucznego dopłacać nawet złotówkę. Przez to należy spodziewać się, że podrożeje na przykład kawa, herbata, a nawet piwo sprzedawane w plastikowych opakowaniach.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności