Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Duchowny znaleziony z odciętą głową. Wstrząsające ustalenia dziennikarzy

21.04
0

Szokujące informacje. Duchowny odciął sobie głowę i planował to już od lat!68-letni Thammakorn Wangpreecha, buddyjski mnich z północno-wschodniej Tajlandii dokonał straszliwego czynu wierząc, że przyniesie mu to szczęście w przyszłości.

Jak się dowiedziano, planował on ten dziwaczny rytuał już od pięciu lat. Wierzył bowiem, że złożenie takiej ekstremalnej ofiary Buddzie zapewni mu szczęście w przyszłym życiu. Przekonanie to znane jest w buddyzmie jako "gromadzenie zasług".

68-letni mnich został znaleziony 15 kwietnia martwy wraz z odciętą głową w świątyni Wat Phu Hin w prowincji Nong Bua Lamphu. Siostrzeniec mnicha znalazł ciało i odkrył również marmurową płytę, na której wyryte były plany jego wuja. Przed złożeniem ofiary mnich, który służył w świątyni przez 11 lat, miał poinformować innych kapłanów, że opuszcza zakon, ale nie powiedział im o gilotynie.

Policja zabrała ciało ze świątyni do szpitala, aby lekarze mogli przeprowadzić sekcję zwłok i ustalić przyczynę śmierci, a następnie zwrócić je rodzinie w celu przeprowadzenia obrzędów pogrzebowych. Ponad 300 miejscowych wyznawców buddyzmu przybyło do świątyni, aby przygotować ciało zmarłego mnicha do obrzędu.

- Planował to już od pięciu lat. Spełnił swój cel i osiągnął oświecenie - powiedział Yu, jeden z wyznawców.

Pomimo tego, że niektórzy zwolennicy chwalili Thammakorna, Krajowe Biuro Buddyzmu poprosiło lokalne władze o pomoc w wyjaśnieniu mieszkańcom, że buddyzm nie zachęca do takich praktyk i absolutnie nie pochwala takich działań.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności