Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Rydzyk chce kolejnych pieniędzy. Ciągle mu mało, płaci każdy z nas!

22.04
0

Ojciec Rydzyk otrzymuje ogromne kwoty pieniędzy z publicznych, a więc naszych pieniędzy. Ciągle mu jednak mało!Wywiad udzielony katolickiemu dziennikowi przez pjca Tadeusza Rydzyka wzburza niemałe oburzenie wśród Polaków. Dyrektor Radia Maryja nie ukrywał, że liczy na hojne datki od wiernych aby zarówno radio, jak i założona przez niego uczelnia mogły pozostać niezależne.

Redemptorysta wypowiedział się na temat sytuacji finansowej Radia Maryja w wywiadzie dla gazety "Nasz Dziennik". Powstała ona właśnie z inicjatywy redemptorysty. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie krył zadowolenia, że dzięki finansowej niezależności nie musi uzależniać działalności medium od wpłat sponsorów, a także chodzić na ustępstwa wobec ugrupowań politycznych.

- Jak zakładaliśmy radio, powiedzieliśmy sobie, że nie będzie ono utrzymywało się z reklam. (...) Wielcy tego świata nie mogą wpływać na to, co mówimy. To jest wolny głos - przyznał ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

- Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Wierzyliśmy, że utrzyma się dzięki ludziom. Te środki nie są duże, ale są i dzięki temu Radio Maryja jest niezależne - tłumaczył ojciec Rydzyk.

Jednocześnie redemptorysta nie ukrywał, że liczy na większą hojność ze strony słuchaczy Radia Maryja. Zaapelował nawet do czytelników "Naszego Dziennika", aby wspierali oni finansowo nie tylko toruńską rozgłośnię, ale i założoną przez niego uczelnię ? Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

- Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel... Może czytelnicy "Naszego Dziennika" pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni? - apelował do czytelników "Naszego Dziennika" redemptorysta.

Radio Maryja może polegać nie tylko na wsparciu słuchaczy, lecz także obecnej władzy. Jak podaje portal Money, nieoficjalnie w ciągu ostatnich pięciu lat ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał od rządu Prawa i Sprawiedliwości dotacje na swoje projekty w wysokości ponad 300 milionów złotych.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności