Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Andrzej Duda okłamał Polaków. Ludzie będą wściekli, fakty wyszły na jaw

27.04
0

Prezydent Andrzej Duda nie spełnił kolejnej obietnicy wyborczej. Co na to obywatele?W trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej Andrzej Duda składał liczne obietnice wyborcom. Jedną z nich były emerytury stażowe. Prezydent obiecał, ze przygotuje projekt ustawy, która dotyczyć będzie emerytur stażowych właśnie. Od tego czasu minął już rok i nic się w tej kwestii nie zmieniło. A zatem kolejne obietnice wyborcze zostały rozdmuchane, oczywiście do czasu jak tylko kandydat osiągnął to co chciał a więc wygraną w wyborach.

Jednak związkowcy "Solidarności" nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami i nawinie czekać na coś co być może nigdy nie będzie miało miejsca. Postanowili bowiem sami taki projekt ustawy przygotować.

Prezydenccy urzędnicy zapewniają, że Andrzej Duda o tym pomyśle nie zapomniał, ale prace wciąż są we wstępnej fazie. Jak podają informatorzy dziennika "Fakt", pandemia COVID-19 przyczyniła się do przedłużenia wszelkich projektów i obecnie ustawa na temat emerytur stażowych zalega na etapie legislacji gdzie trwają wyliczenia kosztów takiego projektu.

Wszystkie dodatkowe wydatki państwa muszą być bardzo dokładnie zanalizowane i musi zostać wyliczony ich wpływ na obciążenie budżetu państwa.

Jak zatem miałyby wyglądać emerytury stażowe? Obecnie jedyną możliwością aby przejść na zasłużoną emeryturę jest próg wiekowy. W przypadku mężczyzn jest to 60 lat, natomiast dla kobiet 65 lat. Z kolei emerytura stażowa miałaby uprawniać do wcześniejszego przejścia na emeryturę, jeżeli dana osoba ma wystarczający staż ubezpieczeniowy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności