Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Pilny komunikat ministerstwa ws. 500 plus. Koniecznie przeczytajcie!

27.04
0

Mamy pilny komunikat ministerstwa w sprawie programu 500 plus. Koniecznie przeczytajcie!Już za parę dni, bo 30 kwietnia mija termin złożenia wniosków "Rodzina 500 plus" i tylko złożenie wniosku do tego terminu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń w programie rządowym.

- Do tej pory złożonych zostało przeszło 3,1 mln wniosków, i niemal 90% poprzez bankowość elektroniczną. Najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy województwa mazowieckiego i śląskiego. Odpowiednio blisko 490 tys. i blisko 390 tys. wniosków - wskazuje MRiPS i równocześnie zachęca właśnie do składania wniosków w ten sposób.

Wnioski są składane na nowy okres świadczeniowy - od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. - Program Rodzina 500 plus+jest największym programem społecznym po transformacji ustrojowej w Polsce, który odmienił życie wielu rodzin. Dzisiaj, w dobie pandemii, świadczenie wychowawcze to nabrało zupełnie nowego charakteru, a środki stanowią de facto dodatkowy dochód gwarantowany, który rodzice mogą inwestować w dzieci...- podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Oto wszystkie sposoby na złożenie wniosku:
- za pośrednictwem portalu Empatia,
- przez bankowość elektroniczną,
- przez portal PUE ZUS,
- w urzędzie,
- za pośrednictwem poczty.

Najszybszą i najpewniejszą metodą zachowania ciągłości wypłaty świadczeń jest zrobienie tego w formie elektronicznej. Jednak jak zaznacza MRiPS tylko kompletne i poprawnie wypełnione wnioski oznaczają przyznanie i wypłatę świadczeń za czerwiec do 30 czerwca bieżącego roku.

- Co więcej, jeśli nie zdążymy i złożymy wniosek w późniejszym terminie maksymalnie do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - tłumaczy minister.
rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności