Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Konferencja prasowa premiera. Rząd podjął decyzję o zniesieniu obostrzeń! Znamy daty i szczegóły

28.04
0

Polski rząd wypowiedział się na temat możliwości znoszenia obostrzeń. Co nas czeka w najbliższym czasie?W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zauważył, że trzecia fala epidemii COVID-19 jest w odwrocie. - Do odmrażania musimy podejść z cierpliwością i pokorą - oświadczył szef rządu. Uznał, że ochrona miejsc w pracy w naszym kraju była najlepsza wśród krajów europejskich. Na ten cel przeznaczono niemal 200 mld złotych.

Jak zapowiedział Morawiecki, od 1 maja możliwe będzie uprawianie sportu na świeżym powietrzu oraz w zamkniętych obiektach, gdzie może być do 50% obłożenia. Od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym wrócą galerie handlowe i sklepy budowlane, a także galerie sztuki.

8 maja działalność będą mogły wznowić hotele. Tydzień później restauracje i kawiarnie będą mogły przyjmować klientów w ogródkach na świeżym powietrzu. Z końcem maja zaczną funkcjonować siłownie kluby fitness. Padła też informacja o powrocie wszystkich uczniów do szkół.rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności