Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Rząd i PiS znów chcą złupić Polaków. Zapłacą wszyscy, zobaczcie co planuje władza PiS

28.04
0

Media podają informacje na temat planów rządu. Chodzi o kolejne złupienie portfeli Polaków! Mamy w tej sprawie najnowsze informacje.Już za kilka dni rząd ma przedstawić założenia zawarte w programie Polskiego Nowego Ładu. Niejednokrotnie mówiło się o nowych podatkach, jakie rząd zamierza wprowadzić. Pojawia się również kwestia cyfryzacji a tym samym również wspierania biznesu, która jest tak istotna w czasach pandemii. Branża sprzętu elektronicznego podważa jednak decyzje rządu i podkreśla, że kłóci się to z planowanym wprowadzeniem podatku od smartfona.

Prezes AB, jednego z dystrybutorów sprzętu elektronicznego, wypowiedział się na temat kwestii cyfryzacji ujętej w programie Nowego Ładu. Podkreślił, że aby wprowadzić innowacje trzeba mieć rozwój gospodarczy a ten w chwili obecnej jest mocno zachwiany.

- Zgadzam się z rządem, że jesteśmy w pułapce średniego rozwoju. Zwłaszcza po covidzie potrzebujemy silnych impulsów wzrostowych. Nie możemy wiecznie opierać się o tanią siłę roboczą. Musimy mieć nakłady na edukację, innowacje, rozwój gospodarczy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Andrzej Przybyło, prezes AB - dystrybutora sprzętu elektronicznego.

Wypowiada się on jednak wyjątkowo krytycznie, zwracając uwagę na wyższe opłaty w Polsce niż chociażby w najbogatszych państwach Europy. - I uwaga, Nowy Ład, skok na najbliższe dziesięciolecia. Wszędzie jest tam transformacja cyfrowa, oparta o ten sprzęt. I co, mamy zrobić tę transformację w oparciu o opłaty 10 razy wyższe niż w najbogatszym kraju Unii? Widać wyraźnie, że projekt opłaty reprograficznej stoi z tymi planami w totalnej sprzeczności. Czy to jest jakiś sabotaż? - dodał.

Czy opłata za sprzęt znacznie wzrośnie i czy Polacy rzeczywiście mają się czego obawiać? Na te pytania odpowiedź poznamy już niedługo.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności