Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Porażające informacje. Wojska USA wystrzeliły pociski, znamy szczegóły

28.04
0

Iran znów prowokuje Stany Zjednoczone. Eksperci ostrzegają, że kiedyś czerwona linia może zostać przekroczona i dojdzie do dużego konfliktu!Drugi w ostatnim czasie incydent na wodach Zatoki Perskiej związany z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej i amerykańskim okrętem patrolowym miał miejsce na początku tygodnia. Okręt USA oddał trzy strzały ostrzegawczej w chwili gdy podpłynęła do niego wroga jednostka. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 kwietnia - wieczorem czasu miejscowego około godziny 20.

W chwili patrolowania przez amerykański okręt północnej części wód Zatoki Perskiej, do jednostki podpłynęły bez informowania statki irańskie. Jak podaje wojsko Stanów Zjednoczonych w oświadczeniu, amerykańska jednostka odpowiedziała licznym ostrzeżeniami w postaci komunikatów przez radio i sprzęt głośnomówiący zanim wydała trzy strzały ostrzegawcze. Pomimo tego irańskie jednostki nie reagowały na ostrzeżenie.

- Załoga Firebolta oddała wtedy strzały ostrzegawcze, a statki Korpusu wówczas oddaliły się na bezpieczną odległość (...) Stany Zjednoczone nie są agresorem. Nasze siły są jednak wyszkolone do prowadzenia skutecznych środków obronnych, gdy jest to konieczne - dodano w komunikacie.

Motywacja irańskich sił nie jest znana, jednak podkreślano już wielokrotnie że podobne incydenty powstawały z inicjatywy lokalnych dowódców. - Działania, które zazwyczaj obserwujemy ze strony marynarki wojennej Iranu, niekoniecznie są kierowane przez najwyższego przywódcę państwa irańskiego, a raczej przez nieodpowiedzialnych lokalnych dowódców na miejscu zdarzenia - powiedział szef Centralnego Dowództwa USA, generał piechoty morskiej Kenneth McKenzie.

Analizując lata ubiegłe widać że takich incydentów było wiele jednakże od 2018 roku ustały. I tak w 2015 było ich 23, w 2016 ? 35, w 2017 ? 14.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności