Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Na to czeka cały kraj. Premier Mateusz Morawiecki wydał ważny komunikat

30.04
0

Premier Mateusz Morawiecki wydał bardzo ważny komunikat skierowany do wszystkich Polaków. Chodzi o ogromną akcję szczepień.- Rozmawiałem z szefem Pfizera i dyskutowaliśmy o projektach, które firma ta może robić w Polsce w obszarze szczepień. Wrzucamy wyższy bieg - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Tymi słowami premier podkreślił, że Narodowy Program Szczepień jest coraz sprawniejszy. Do Polski dociera coraz więcej dawek szczepionki.

- To są wszystko bardzo ważne sprawy, które mogą spowodować, że w kolejnym roku, w kolejnych kwartałach nie tylko będziemy mogli już pożegnać się raz na zawsze z tą fatalną epidemią, ale jednocześnie też będziemy budowali coraz to sprawniejsze zabezpieczenia przed ewentualnymi nawrotami COVID-19 - mówił Morawiecki.

Premier podczas konferencji mówił również o mobilnych punktach szczepień, które już w majówkę ruszą w Polskę. Ich skuteczność popierał przykładami takich państw jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, gdzie szerzenie akcji szczepień przynosi najlepsze efekty.

Michał Dworczyk, szef KPRM nakreślił słuszność takich mobilnych punktów. Będzie można bowiem udać się do nich nawet "ze spaceru", pod warunkiem że osoba taka będzie miała już wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19.

Szef KPRM Michał Dworczyk dodał, że będzie można pójść do takiego punktu "prosto ze spaceru", bez umówienia się. - Warunkiem będzie jednak wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 - mówił Dworczyk. Mobilne punkty mają następnie trafić do powiatów. - Będą wykorzystywane do wzmocnienia sieci szczepień po to, żeby Polacy mogli szybciej się szczepić - zapewnił.

Istotną kwestię poruszył również premier mówiąc o tym, że jeżeli nie spadnie chęć szczepienia się i utrzyma obecną dynamikę to już w lipcu jest szansa na wszczepienie każdego, kto będzie wyrażał taką chęć.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności