Dziś jest piątek, 7 maja
Imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Nie ma wątpliwości, to już oficjalne dane. Każdy Polak zapłaci krocie!

30.04
0

Ceny gwałtownie rosną, a maleje wartość nabywcza pieniądze. Może być jeszcze gorzej.Rosnąca inflacja powoduje, że spada wartość nabywcza pieniądza. Jeśli idzie zbyt szybko i nie idzie za tym wzrost płac, to powoduje rosnący poziom ubóstwa w społeczeństwie. Tymczasem w Polsce w styczniu jej poziom wyniósł 2,6 proc, a w lutym chwilowo spadł do poziomu 2,4 proc. W marcu już było to 3,2 proc, a w tym miesiącu aż 4,3 proc.

Ekonomiści mają obawy, że inflacja roczna może skoczyć do pułapu pięciu procent! Wpływ na inflację mogą mieć ceny paliw, a także na przykład rosnące podatki. Jedno jest pewne. Idzie ku drożyźnie w sklepach. Warto trzymać się za portfele i racjonalnie planować wydatki.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności