Dziś jest wtorek, 22 czerwca
Imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Już wkrótce drastyczne cięcia zarobków Polaków? Poznaliśmy szczegóły. Tak, to możliwe!

6.05
0

Nawet o połowę mniejsze wynagrodzenia może płacić pracodawca w związku z efektami epidemii COVID-19.Nawet o połowę mniejsze wynagrodzenie może otrzymać pracownik, jeżeli firma, w której jest zatrudniony, odnotowała spadek obrotów w związku z wprowadzeniem obostrzeń dotyczących COVID-19. Jest to określane jako postojowe wymuszone przez tą sytuację.

Może tak się dziać na mocy specustawy, ponieważ obecnie wiele podmiotów odnotowuje problemy związane z codziennym funkcjonowaniem. Przypomnijmy, wiele sektorów musiało się dosłownie zamknąć, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego procesu.

Warunek wypłaty mniejszych pieniędzy obarczony jest konkretnymi wytycznymi. Nie może przekroczyć pięćdziesięciu procent, ale nie mniej niż określone minimalne wynagrodzenie za pracę. Pracodawca może liczyć również na pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności