Dziś jest wtorek, 22 czerwca
Imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Nadchodzi wojna? Przedstawicielka Pentagonu zdradziła, co szykuje Kim Dzong Un!

6.05
0

Korea Północna kontynuuje zbrojenia. To mocno zaniepokoiło Amerykanów, którzy ostrzegają przed zachwianiem bezpieczeństwa w regionie.Korea Północna nadal pozostaje państwem totalitarnym, którym formalnie rządzi Kim Dzong Un. Niestety, mimo że wielu obywateli tego kraju żyje w ubóstwie i głoduje, nadal przeznaczane są znaczne sumy pieniędzy na zbrojenia.

Przedstawicielka amerykańskiego Pentagonu Jennifer Walsh przyznała niedawno w mediach, że Koreańczycy nadal rozwijają swój arsenał w postaci broni jądrowej, chemicznej i biologicznej. To może oznaczać duże zagrożenie na świecie, nie tylko dla USA, ale także dla reszty ich sojuszników.

Niestety, swój udział w tym wszystkim mogą też mieć chiny. J. Walsh poinformowała, że z tego kraju pochodzą głównie materiały użyte do produkcji różnego rodzaju broni. Jedno jest pewne, że na Półwyspie Koreańskim robi się gorąco. O wpływy wciąż walczą tam duże światowe mocarstwa i tym samym konflikt może przenieść się także gdzie indziej.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności