Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Obowiązkowe szczepienia na koronawirusa dla wszystkich? Pilne informacje, jest decyzja

19.05
0

Co z obowiązkowymi szczepieniami na koronawirusa? Wiemy, jaka jest decyzja władz.Wszystko wskazuje na to, że nie będzie obowiązkowych szczepień na koronawirusa w Polsce. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski posłużył się przykładem Wałbrzycha, którego rada miasta przyjęła uchwałę w tym temacie.

- Wierzę, że intencje tej uchwały były wzniosłe ważne i służące walce z pandemią. Jednak Rada Miejska zajęła się sprawą, która nie należy do jej kompetencji a do kompetencji władz centralnych - mówił Jarosław Obremski na konferencji prasowej, podkreślając przy tym, że taka decyzja podyktowana jest wyłącznie względami prawnymi.

Przypomnijmy, wojewoda jest przedstawicielem rządu województwa i jego stanowiska odzwierciedlają stanowiska rządu. Można zatem przypuszczać, że władza w Polsce nie zdecyduje się na wprowadzenie przymusu szczepień.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności