Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Padła data, nie ma odwrotu. To dotyczy wszystkich Polaków!

20.05
0

Minister zdrowia ma dla Polaków dobre informacje. Czy w końcu nadejdzie ulga? Mamy w tej sprawie najnowsze wiadomości.W TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się w sowim komentarzu do obecnej sytuacji pandemicznej. Według jego opinii luzowanie obostrzeń jakie zaczęły się w maju póki co nie przynoszą wzrostu zakażeń. Jest wręcz odwrotnie, gdyż liczba nowych przepadków regularnie spada.

- Jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski powiedział, że w najbliższym czasie, mimo dalszego luzowania restrykcji, nie spodziewa się eskalacji zakażeń. Jednocześnie wyraża on nadzieję, że tuż po wakacjach nie będziemy mieli do czynienia z kolejną falą epidemii.

- W tym sensie rzeczywiście wychodzimy na ostatnią prostą. Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali - dodał.

Minister zdrowia przypomniał również, że w ostatnich tygodniach przywrócono do walki z koronawirusem ponad 16 tysięcy łózek covidowych. Przypomnijmy, że w czasie wzmożonych zachorowań było ich aż 46 tysięcy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności