Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Ogromne zmiany w całej Polsce. Koniecznie przeczytajcie, grożą nam kary!

24.05
0

Już wkrótce w życie wejdą ogromne zmiany w całej Polsce. Wiemy, co dokładnie i kiedy się zmieni. Zobaczcie szczegóły!Już w czerwcu nastąpią poważne i bardzo wyraźne zmiany w przepisach ruchu drogowego. Jakie regulacje się pojawią i czego będą dotyczyć?

Największy nacisk ustawodawca położył na traktowanie pieszych przez kierowców. Będą musieli oni zatrzymywać się i ustępować pierwszeństwa każdej osobie, która dopiero wejdzie na pasy.

- Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście - czytamy w nowelizacji ustawy.

Zatem każdy pieszy, który zbliża się do przejścia będzie miał pierwszeństwo przed każdym pojazdem oprócz tramwaju.
Jednocześnie pieszych będzie obowiązywał bardzo istotny zakaz bowiem nie będą mogli używać oni telefonów komórkowych ani innych urządzeń elektronicznych w pobliżu przejścia dla pieszych.

- Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę - czytamy w nowelizacji prawa o ruchu drogowym.

W czerwcu zostanie wprowadzona również istotna zmiana dotycząca ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Dotychczas wynosiła ona 60 km/h w ciągu nocy (od 23 do 5 rano) i 50 km/h w dzień. Teraz będzie to maksymalna prędkość 50 km/h zarówno w dzień jak i w nocy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności