Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Cała prawda wyszła na jaw. Ogromne pieniądze Morawieckiego, ujawniono sekretne informacje

26.05
0

Wiadomo, jaki majątek ma premier Mateusz Morawiecki i jego żona. Kwota jest ogromna!Regularnie składane oświadczenie majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego jest jawne i nie wzbudza podejrzeń. Jednakże jak dowiedli dziennikarze portalu WP, w obręb tego oświadczenia nie wchodzi wiele nieruchomości, których właścicielem jest jego żona. Dlaczego?

Otóż w grudniu w 2013 roku Mateusz Morawiecki i jego żona Iwona podpisali umowę o podziale majątku. Tym sposobem majątek małżonki nie zalicza się do wspomnianego oświadczenia majątkowego.
Jak podają dziennikarze, odnaleziono aż 24 wpisy do ksiąg wieczystych, które tyczą się zarówno Iwony jak i Mateusza Morawieckich.

- Jest podstawowa zasada, którą zawsze warto stosować: jeśli nie wiesz, jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie. Przyzwoitym jest stan, w którym społeczeństwo wie, co ma premier i jego najbliżsi - uważa prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Podobne zdanie podziela prof. Mariusz Bidziński, mówiąc, że "obowiązek składania oświadczeń majątkowych pełni rolę antykorupcyjną. Gdy jednak poza systemem pozostaje majątek osób najbliższych, system jest dziurawy".

Na majątek Mateusza Morawieckiego składają się: dom w Dębkach o wartości ok. 3-3,5 mln zł, dom w Golędzinowie pod Wrocławiem o wartości ok. 1,9 mln zł, mieszkanie na warszawskim Mokotowie o powierzchni 71,59 m2 o wartości 1,1 mln zł, działka rolna o powierzchni 2 ha w powiecie płońskim o wartości ok. 200 tys. zł. Z kolei majątek wspólny Mateusza i Iwony Morawieckich to segment (szeregówka) o powierzchni 180 m2 we Wrocławiu o wartości ok. 1,35 mln zł.

O wiele szerzej przedstawia się majątek Iwony Morawieckiej w skład którego wchodzi 5 mieszkań i grunty orne. Łączna szacunkowa wartość nieruchomości: 31 mln 315 tys. zł

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności