Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Ogromne kary dla milionów Polaków. Bardzo ważne ostrzeżenie

9.06
0

Mamy bardzo ważne ostrzeżenie dla naszych czytelników. Chodzi o duże kary w przypadku niedopełnienia ważnego obowiązku.Podsumowanie roku 2020 pod względem kar jakie nałożył Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za przerwę w polisie OC jest zatrważające. Okazuje się bowiem, że aż o 58 procent wzrosła liczba ponagleń w stosunku do roku ubiegłego. Skąd taka liczba?

Okazuje się, że przyczyną jest zaniedbanie przede wszystkim ze strony osób, które sprowadziły samochód zza granicy i licząc na szczęście nie opłacały polisy sądząc że ze względu na pandemię opóźnienie zostanie im darowane. Tak się jednak nie stało a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wysłał w ciągu roku aż 199,2 tys. wezwań do zapłaty.

-?Trudno przyjąć takie tłumaczenie w sytuacji, gdy możliwość zakupu polisy przez Internet lub telefon stała się obecnie standardem. Fundusz oczywiście wnikliwie analizuje każdą indywidualną sprawę, w której zabrakło ochrony ubezpieczeniowej i zdarzają się przypadki, w których takie wyjaśnienie jest uzasadnione. W wielu innych przypadkach "pandemia" stała się słowem-wytrychem, a powołanie się na nią nie zostało w jakikolwiek sposób udokumentowane - mówi Hubert Stoklas, wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Poddając szczegółowej analizie przyczyny nie wnoszenia opłat okazuje się, że w przeważającej części nie dokonali jej mężczyźni w wieku od 30-39 lat a więc w tym przypadku "pandemiczne wykluczenie cyfrowe" okazuje mało odpowiednią wymówką.

Kary za brak opłat nie są groszowymi sprawami. Za przerwę, która trwa do 3 dni należy zapłacić 1120zł. Jeśli jednak jest ona dłuższa i trwa od 4 do 14 dni, kara wyniesie już 2800zł. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie za sobą brak regularnej opłaty.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności